Dovolená Pomorie

Dovolená Pomorie

Pomorie je poměrně oblíbené přímořské městečko u Černého moře, které naleznete mezi Burgasem a Slunečným pobřežím. Staré městečko se rozkládá na ne moc širokém skalnatém poloostrově, zbytek města se potom rozkládá kolem. Populární Burgas je vzdálený asi tak 20 kilometrů a tím pádem je jasná i vzdálenost místa od mezinárodního letiště. Transfer z letiště trvá asi třičtvrtě hodiny.

Pomorie má asi 14500 stálých obyvatel a tak je jasné, že v letních měsících dokáže bez problémů pojmout opravdu mnoho turistů. Podobně jako některá další bulharské městečka patřilo původně řekům. Severní pláž je písečná a v jižní části naleznete velké kameny.

Dovolená Pomorie

Pomorie, malé přímořské město na východním pobřeží Bulharska, se stává stále oblíbenějším turistickým cílem pro ty, kteří hledají klidnou a relaxační dovolenou na mořském pobřeží. Toto malebné letovisko, známé svými slanými jezery a historickým dědictvím, přináší návštěvníkům kombinaci relaxace, zábavy a kulturních zážitků.

Slaná oáza a léčivé bahno: Pomorie je známé díky svým unikátním slaným jezerům, která mají léčivé vlastnosti. Místní lázně nabízejí návštěvníkům možnost ponořit se do slaných vod a vychutnat si příznivé účinky na kůži a celkovou pohodu. Slané bahno je dalším pokladem, který místní využívají ve svých lázních. Není nic lepšího než si dopřát léčebný zážitek při pobytu v Pomorii.

Překrásné pláže: Pomorie láká návštěvníky svými písečnými plážemi a čistým mořem. Pláže jsou ideální pro rodiny s dětmi, ale i pro ty, kteří hledají klidné místo pro odpočinek a opalování. Místní pláže jsou dobře vybavené a nabízejí širokou škálu vodních sportů pro ty, kteří mají rádi aktivní odpočinek.

Historie a kultura: Pomorie má bohatou historii, kterou můžete objevovat při procházkách starým městem. Stará pevnost, bazilika a archeologické muzeum poskytují pohled do minulosti města.

Dovolená Pomorie

Dovolená Pomorie